Lokalni Patrioci Działają Lokalnie

Narodowe Święto Niepodległości jest dla Polaków jednym z najważniejszych świąt państwowych. By szczególnie upamiętnić przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania niepodległości, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie wraz z Klubem Filmowym „Magnolia”, od czerwca do listopada, podjęło się realizacji projektu pn. „Lokalni Patrioci Działają Lokalnie”.
Zakładał on bardzo różnorodne działania. W ramach przedsięwzięcia odbyło się spotkanie z miłośnikami lokalnej historii, powstał film o naszym mieście, została zorganizowana wystawa fotografii zatytułowana „Świerzawa dawniej i dziś” oraz wrześniowy koncert „Muzyka na drogach historii” w kościele św. św. Jana i Katarzyny. W przeciągu dwóch miesięcy prowadziliśmy warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej, podczas których opracowali materiały o naszej Małej Ojczyźnie oraz dotyczące Święta Nieodległości. Cieszy nas duże zaangażowanie młodych ludzi. Doceniamy wysiłek, jaki włożyli w pracę. Jej efektem jest nowe wydanie materiałów informacyjnych o naszym mieście i gminie oraz ulotek na temat Święta Niepodległości. Na początku listopada zorganizowaliśmy akcję, w ramach której młodzież rozdała mieszkańcom biało-czerwone flagi, które zostały wywieszone z okazji 11 listopada.
Cieszy nas fakt, że w obchodach Święta Niepodległości wzięło udział tak wiele osób, w tym też młodzieży, która dała wspaniały uroczysty koncert w sali widowiskowej, gdzie rozbrzmiały pieśni patriotyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt „Lokalni Patrioci Działają Lokalnie” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kaczawskie.

 

Dodano przez: Jakub Hatko
Autor treści:
Osoba publikująca: Jakub Hatko