Wejść : 83316424
Unikalnych : 76627605

Obecnie : 49
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Rolnictwo

6wrz2011
Dotacje dla przedsiębiorców

Informujemy, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła terminy naboru wniosków w ramach działań "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.  Poniżej podajemy szczegóły naborów. Równocześnie przypominamy, że w dniu 14 września w godz. 10:00 - 14:00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki odbędą się konsultacje dla osób, które chcą uzyskać dofinansowanie własnej działalności gospodarczej. Będzie można także uzyskać porady dotyczące powyższych naborów.

31sie2011
Dotacje na rekultywację gruntów

Urząd Miasta i Gminy w Świerzawie informuje, że w związku z likwidacją Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, od 2011 roku wnioski o dotację na realizację zadań rekultywacyjnych polegających na użyźnianiu gleb poprzez: wapnowanie gruntów rolnych, odkamienianie gruntów ornych, odkrzaczanie gruntów itp. składa zainteresowany właściciel gruntów bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (z obszaru Gminy Świerzawa do Oddziału w Jeleniej Górze Plac Ratuszowy 31/32 tel.75 7648656).

30sie2011
Konsultacje dla przedsiębiorców

Informujemy, że w dniu 14 września w godz. 10:00 - 14:00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki odbędą się konsultacje dla osób, które chcą uzyskać dofinansowanie własnej działalności gospodarczej. Ze względu na aktualnie dostępne możliwości, w szczególności zapraszamy osoby planujące założenie własnej działalności gospodarczej. Będzie można również dowiedzieć się o aktualnie ogłoszonym konkursie o dotacje dla mikroprzedsiębiorców z obszarów wiejskich.

5sie2011
Ciężki czas żniw...

Nadchodzi czas żniw, czyli najcięższy czas dla rolników. Niestety aura skutecznie utrudnia wszelkie prace. Problemy zaczęły się już 3 maja podczas gwałtownego powrotu zimy, a lipiec obfitował w długotrwałe deszcze i burze. Słonecznych dni wciąż jest za mało, a rolnicy pracują w pocie czoła, by zebrać plony i zapewnić żywność nam wszystkim. Mamy nadzieję, że wszelkie prace zakończą sukcesem i spokojnie będa mogli świętować dobre zbiory podczas tegorocznych Dożynek Powiatowo - Gminnych, które odbędą się w 28 sierpnia w Starej Kraśnicy.

2sie2011
Grzyb rekordzista

Nasze lasy obfitują w grzyby - to wiadomo od dawna. Jednak grzyby tak duże zdarzają się nieczęsto. Oto trofeum p. J. Robaka - tzw. kozak czerwony, waga 1,35 kg! Gratulujemy!

Niżej zdjęcia...