Wejść : 86989378
Unikalnych : 80263181

Obecnie : 26
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Rolnictwo

27sty2012
Fundusz Poręczeń Kredytowych

Informujemy, że w Złotoryi działa Fundusz Poręczeń Kredytowych, który udziela poręczeń na kredyty udzielane przez Banki Spółdzielcze w Złotoryi i Legnicy oraz pożyczki PFRON dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Fundusz ma siedmiu udziałowców, w tym Gminę Świerzawa. Poręczenie wynosić może do 168.000 zł. Wszelkie informacje na temat funduszu można znaleźć na stronie www.fpkzlotoryja.pl

 

Poniżej podstawowe warunki poręczenia..

10sty2012
Nowe terminy w składania wniosków i wypłat podatku akcyzowego

Urząd Miasta i Gminy w Świerzawie informuje, że od 2012 r. zmieniły się terminy składania wniosków i wypłat podatku akcyzowego na olej napędowy używany do produkcji rolnej.

 

4lis2011
Dofinansowanie do kolektorów słonecznych

8 listopada 2011 r. (wtorek) o godz. 18:00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie odbędzie się spotkanie dla wszystkich zainteresowanych dofinansowaniami do kolektorów słonecznych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie www.slonecznagmina.pl

 

ZAPRASZAMY!

19wrz2011
12 Warsztaty Pszczelarskie w Jeleniej Górze

W ubiegły weekend w Jeleniej Górze odbyły się 12 Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie, skupiające pszczelarzy z całej Polski. Podczas dwudniowego święta można było spróbować miodu z kilkunastu pasiek, obejrzeć część artystyczną oraz dokonać zakupów zdrowej żywności.

14wrz2011
Konsultacje dla przedsiębiorców

Przypominamy, że dziś tj. 14 września w godz. 10:00 - 14:00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki odbędą się konsultacje dla osób, które chcą uzyskać dofinansowanie własnej działalności gospodarczej. Ze względu na aktualnie dostępne możliwości, w szczególności zapraszamy osoby planujące założenie własnej działalności gospodarczej. Będzie można również dowiedzieć się o aktualnie ogłoszonym konkursie o dotacje dla mikroprzedsiębiorców z obszarów wiejskich.