Wejść : 85299570
Unikalnych : 78591011

Obecnie : 11
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Rolnictwo

27lis2012
Konkurs KRUS-u

22 listopada w Jeleniej Górze odbyła się ceremonia wręczenia nagród uczestnikom konkursu "Czy upadek to przypadek" organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Celem konkursu były pozytywne i pożądane rozwiązania zapobiegające upadkom osób zarówno na płaskiej nawierzchni jak i z wysokości. Wśród laureatów znaleźli się właściciele dwóch gospodarstw naszej gminy - pana Stanisława Zięby z Dobkowa i pana Józefa Piszczóra z Lubiechowej. W uroczystości wziął udział także Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Józef Kołcz, który osobiście pogratulował wyróżnionym i wręczył nagrody.

16lis2012
Zaproszenie

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Joanna Nowicka zaprasza wszystkich mieszkańców na bezpłatne wykłady i prelekcje organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa Józefa Kołcza w dniach 20-21 listopada 2012 r.. Poniżej tematyka poszczególnych dni..

 

31paź2012
Bezpłatne usługi dla przedsiębiorców

Agencja Rozwoju Regionalnego „ARLEG” S.A. w Legnicy wychodząc naprzeciw istniejącemu zapotrzebowaniu na rynku oraz mając na uwadze trudną sytuację w jakiej obecne znaleźli się przedsiębiorcy, szczególne z sektora MSP, wynikającą z pogłębiającego się kryzysu przygotowała w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską pakiet bezpłatnych usług proinnowacyjnych, które mają na celu podnieść konkurencyjność podmiotów funkcjonujących na rynku 3 województw: dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego.

18paź2012
Szkolenie

W związku planowanym naborem działań „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” i „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” w dniach 7-21 listopada 2012 r. Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” organizuje szkolenie dla beneficjentów tych działań.

16sie2012
Żniwa...

Trwają żniwa, czyli najcięższy czas dla rolników, którzy w pocie czoła pracują, by zebrać plony i zapewnić żywność nam wszystkim. Mamy nadzieję, że zbiory będą wysokie, a wszelkie prace zakończą się sukcesem. Podsumowaniem żniw będą Dożynki Gminne, które w tym roku zaplanowano na dzień 9 września w Nowym Kościele oraz Dożynki Powiatowe, które odbędą się 2 września w Twardocicach.