Wejść : 88766975
Unikalnych : 81961042

Obecnie : 170
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Kultura

15wrz2017
BIAŁA DAMA - zapraszamy!

Organizatorzy X edycji BIAŁEJ DAMY w Podgórkach zapraszają w dniu 16. września 2017 r. na festyn kulturalno-rozrywkowy w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. W programie m. in. pantomima w wykonaniu dzieci z SP w Wojcieszowie, występ zespołów AGAT i MIŁEK, przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci z Podgórek, występ duetu Beata Brzozowska i Andrzej Kaim z grupy teatralnej MIRAŻ (Łazy), spektakl plenerowy BIAŁA DAMA   w wykonaniu mieszkańców Podgórek. Rozpoczęcie o godz. 16.00.

16sie2017
Działaj Lokalnie! Dla każdego coś dobrego – międzypokoleniowa strefa uśmiechu

Klub Seniora działający przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie realizuje od 3 miesięcy projekt "Dla każdego coś dobrego - międzypokoleniowa strefa uśmiechu". Podczas regularnych spotkań nieopodal stadionu i kompleksu sportowego "Orlik" w Starej Kraśnicy, w zaciszu drzew, przy dawnym korcie tenisowym, liczne grono wolontariuszy przygotowało miejsce piknikowych spotkań.
18 sierpnia 2017 zapraszamy na rajd po malowniczej okolicy naszego miasteczka, który zakończy się piknikiem przy wspólnym ognisku i grillu.
 

18lip2017
Panorama Rosji

  Centrum Kultury rozpoczęło realizację projektu „Panorama Rosji”. W czerwcu, podczas obchodów 41. Dni Świerzawy, odbył się inauguracyjny zachwycający koncert akordeonowy. Na dużej scenie uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze wykonali utwory rosyjskich kompozytorów. Koncert prowadziła pani Elżbieta Terlega-Stachów – uznany krytyk muzyczny i teoretyk sztuki. Pomogła docenić słuchaczom piękno rosyjskiej muzyki.

7lip2017
Kurs rysunku i malarstwa dobiegł końca – podsumowanie projektu.

Z końcem czerwca zakończył się Kurs rysunku i malarstwa, który Centrum Kultury zorganizowało w partnerstwie z Fundacją PZU. Przez pół roku uczestnicy brali udział w zajęciach praktycznych, podczas których poznali wiele technik pracy. Mieli okazję tworzyć m.in. ołówkiem, sepią i sangwiną, pastelami suchymi, pastelami tłustymi, farbami olejnymi oraz akwarelami. Tematy prac były rozmaite – martwa natura, architektura, pejzaż, portret, a nawet abstrakcja.

30maj2017
Kurs rysunku i malarstwa, czyli rozkwit talentów w Świerzawie

W Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie od stycznia odbywa się kurs rysunku i malarstwa. Uczestniczą w nim osoby w różnym wieku – dzieci, młodzież i dorośli. Dla niektórych jest to okazja do spróbowania swoich sił w działalności artystycznej, gdyż nigdy wcześniej nie brali udziału w zajęciach plastycznych. Wielu połknęło bakcyla. Ujawnił się już niejeden talent.