Wejść : 46516713
Unikalnych : 41411813

Obecnie : 350
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

29cze2018
MISJA PRZYRODA

Uczniowie kl.IVc Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Świerzawie są w finale konkursu "MISJA PRZYRODA", którego organizatorem jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie. Aby zdobyć nagrodę uczniowie tej klasy w miesiącu maju i czerwcu realizowali zadania projektu - "Współcześni laboranci z kl.IVc - kontynuują tradycje zielarskie naszego regionu" . Autorka projektu pani Łucja Olszanicka przygotowała szereg ciekawych zadań, związanych z tymi popularnymi roślinkami.

26cze2018
Kolejny sukces świerzawskich wynalazców!

W gronie dziesięciu najlepszych projektów w Ogólnopolskim Konkursie na Prototyp Wynalazku w ramach realizacji Projektu Edukacyjnego „Akademia Wynalazców im. R. Boscha” znalazły się dwa projekty ze świerzawskich szkół: „Łoże marzeń” - SP w Świerzawie i HAM Bracelet - SP w Sokołowcu. Ich autorami są: Joanna Domańska, Bartosz Pietrzak oraz Filip Smoleń z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świerzawie oraz Aleksandra Maciałek, Marcin Dominiak, i Hanna Furmanowska z SP w Sokołowcu. Obiema grupami opiekuje się Piotr Melnarowicz.

23cze2018
Radosnych wakacji !!!!

Drodzy Uczniowie!!!

 

Dziś pierwszy dzień upragnionych wakacji!! Za Wami kolejny rok wytężonej pracy. Każdego dnia swoim zaangażowaniem i postawą wskazywaliście na sens podejmowanych działań, a otrzymane świadectwa, dyplomy oraz stypendia są tego dowodem.

 

Gratuluję Wam jeszcze raz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Przed Wami czas swobody i wypoczynku. Odpoczywajcie więc i gromadźcie siły na nowy rok szkolny. Życzę Wam słonecznej pogody, samych wspaniałych i bezpiecznych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

 

A Waszym nauczycielom dziękuję za  ogromną pracę w nauczaniu Was i pomocy w wychowaniu. Dziękuję za wyrozumiałość, życzliwość i chęć współpracy z samorządem Gminy Świerzawa. Życzę wszystkim udanych wakacji i wspaniałego wypoczynku.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa

Józef Kołcz

18cze2018
Projektory za puszki od Fundacji Recal

Fundacja RECAL ogłosiła wyniki XXII edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. Nagrodzono szkoły i przedszkola, które wykazały się w raportach największą aktywnością w edukacji na temat recyklingu opakowań aluminiowych, w tym oczywiście puszek po napojach. Nagrody zostaną przekazane jeszcze przed końcem roku szkolnego do większości placówek.
Wśród nagrodzonych są szkoły z terenu Gminy Świerzawa.

4cze2018
Kolejny sukces ucznia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świerzawie!!!

Michał Fidera, uczeń Klasy III C  zajął III miejsce w finale regionalnym XIX edycji ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro.

Tegoroczny konkurs nosił  hasło „Tajemnice karbońskich lasów”.

Finał odbył się 25 maja 2018 r. w Państwowym Instytucie Geologicznym we Wrocławiu, dokąd przyjechali zwycięzcy eliminacji wstępnych z dwóch województw – dolnośląskiego oraz wielkopolskiego.