Wejść : 48361990
Unikalnych : 43134061

Obecnie : 162
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

10cze2019
Maraton MTB: Wśród lasów

Dnia 9 czerwca 2019 r. podczas 43 dni Świerzawy odbył się po raz pierwszy "Maraton MTB: Wśród lasów". Impreza zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" Sokołowiec przyciągnęła na trasę kilkudziesięciu zawodników oraz wielu kibiców. Wyścig przebiegał na dwóch dystansach: MEGA o długości 42 km na bardzo wymagającej trasie przeznaczonej dla wyczynowych zawodników oraz mniej wymagającej, ale bogatej w atrakcje krajoznawcze trasie MINI na dystansie 20 km.
Zwycięzcom, uczestnikom, wolontariuszom oraz organizatorom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Zdjęcia : Mariusz Ryż

Informacje o wynikach

Zdjęcia z mety wyścigu


5cze2019

więcej informacji w załączniku

5cze2019
Czekoladowe warsztaty w Świerzawie

Czekoladowy autobus dotarł do Świerzawskiego Przedszkola. Czekoladowe warsztaty to coś przyjemnego dla małych łasuchów, ponieważ najmłodsze pociechy miały okazję spróbować różnych rodzajów czekolady, a także stworzyć swoje własne czekoladki. Oprócz degustacji, dzieci dowiedziały się, jak powstaje uwielbiany przez wszystkich smakołyk.
Najważniejsze jednak było samodzielnie przygotowanie czekoladowych zwierzątek, kwiatuszków i innych wspaniałych, słodkich przedmiotów, które przedszkolaki wcześniej zapakowały i zabrały ze sobą do domu. Na koniec zostały wręczone pamiątkowe dyplomy "Mistrza czekolady".
Warsztaty czekoladowe to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników. Celem warsztatów było rozbudzanie dziecięcych zainteresowań i ciekawości poznawczej oraz dostarczanie wielu przeżyć i radości. To z całą pewnością słodki czas.


 

3cze2019
Złota Wstęga Kaczawy

Dnia 8 czerwca 2019 r. już po raz trzydziesty odbędzie się kolarski wyścig "Złota Wstęga Kaczawy". Szosowy wyścig dla amatorów liczy 74,8 km na trasie MEGA oraz 28,3 km na trasie MINI. Start wyścigu  zaplanowany jest ze złotoryjskiego rynku o godzinie 16:00  i prowadzić będzie przez Nowy Kościół, Sędziszową, Świerzawę, Wojcieszów, Podgórki, Janochów, Lubiechową, Sokołowiec, Proboszczów, Pielgrzymkę, Wojcieszyn, Zagrodno i Złotoryję.
Na zwycięzców będą czekać charakterystyczne Złote Wstęgi oraz interesujące medale. Dodatkowo, dla uczestników, przewidziano pamiątkę w postaci bombki z nowym logo wyścigu w okolicznościowym etui.

UWAGA: W trakcie przejazdu wyścigu kolarskiego ul. Środkowa w Sędziszowej będzie zamknięta dla przejeżdżających.

 

ZAPISY
TRASA
PROFIL  TRASY

3cze2019
Informacja

Gminny Żłobek w Świerzawie posiada nową stronę internetową. Wszystkich zainteresowanych zapraszam pod adres: https://zlobek.swierzawa.pl/