Wejść : 86988949
Unikalnych : 80262753

Obecnie : 21
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

16mar2020

13mar2020
Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych informujemy, że od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Urząd Miejski w Świerzawie, ZGK oraz MOPS zostają zamknięte dla obsługi osobistej interesantów.

13mar2020
Odwołanie kwalifikacji wojskowej

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Szef Ministerstwa Obrony Narodowej podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 roku. Wezwania wydane przez Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w roku 2020 TRACĄ WAŻNOŚĆ. Wszystkie osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej  NIE MAJĄ już takiego obowiązku.

13mar2020

13mar2020
Informacja

Informujemy, że z powodu zagrożenia epidemiologicznego LUX MED odwołuje badania w mobilnej pracowni mammograficznej, które miały odbyć się w miejscowości Świerzawa i Złotoryja w dniu 17 marca.  W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Pań przekładamy badania na terminy późniejsze, o których będziemy informować na bieżąco. Wszystkie zarejestrowane na badania mammograficzne Panie zostaną powiadomione o zmianie ich terminu.

13mar2020
Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa

Obserwując wczorajsze zachowania naszych mieszkańców, jako Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa przypominam, że dzieci i młodzież mają bezwzględnie pozostać w domach! Prosimy rodziców i uczniów, aby zastosowali się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia! Zamknięte uczelnie, szkoły, przedszkola, instytucje kultury - to nie czas ferii i spotkań towarzyskich, ale środki ostrożności, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa! Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Nie narażajmy naszych rodziców, dziadków i osób starszych! Zachowujmy się odpowiedzialnie, bo nawet jak jesteśmy młodzi i statystycznie nie grożą nam poważne konsekwencje, to możemy być przyczyną poważnych stanów, nawet śmierci osób, które są starsze, mają obniżoną odporność, są chore na wiele chorób. Pamiętajmy o tym!

https://www.gov.pl/web/koronawirus/uczniu-i-studencie--zostan-w-domu-i-ogranicz-kontakty-towarzyskie

11mar2020
Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa informuje, że w związku ze wzrostem zagrożenia koronawirusem Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego zdecydował o  zamknięciu placówek oświatowych oraz placówek szkolnictwa wyższego.

 

  • Przedszkola, żłobki, szkoły i placówki oświatowe publiczne i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno wychowawczych od 12 marca do 25 marca. 
  • W szczególnych przypadkach w dniach 12-13 marca placówki pozostaną otwarte i w klasach nauczyciele będą pilnować dzieci po to, żeby umożliwić logistykę dla rodziców i opiekę nad dziećmi. Natomiast bezwzględnie od 16 marca wszystkie placówki zostaną zamknięte.
  • Rodzicom dzieci w wieku do lat 8 będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły czy klubu dziecięcego. Niewymagane jest zwolnienie lekarskie, a złożenie oświadczenia u pracodawcy. Dostępne jest na stronie zus.pl
  • ZUS uruchomił również infolinię. Zasiłek będzie wypłacany jednej osobie z funduszu ZUS - mamie lub tacie. Wprowadzono pracę zdalną.
  • Dodatkowo na terenie Miasta i Gminy Świerzawa do odwołania zamknięty zostaje Warsztat Terapii i Zajęciowej, Biblioteka Publiczna, przestaje działać Klub Seniora i CKSiT.
  • Urząd Miejski w Świerzawie pracuje jak dotychczas, ale uprasza się petentów o załatwianie spraw poprzez kontakt telefoniczny, w wyjątkowych sytuacjach osobiście.
  • Organizacjom pozarządowym zakazuje się organizacji imprez oraz zgromadzeń.
  • Apelujemy o rozwagę, jest to czas kwarantanny społeczeństwa. Czas, który powinniśmy spędzić w domu i w izolacji. Jeżeli statystycznie nie grożą nam poważne konsekwencje,  mogą grozić naszym seniorom.

     
Więcej informacji:
1.https://www.gov.pl/web/rodzina/koronawirus-zawieszenie-zajec-w-przedszkolach-szkolach-i-placowkach-oswiatowych
2. https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
3.https://www.gov.pl/web/nauka/ministerstwo-nauki-zawiesza-zajecia-dydaktyczne-na-uczelniach-do-25-marca-aby-zapobiec-rozprzestrzenianiu-sie-covid-19