Wejść : 46515753
Unikalnych : 41411055

Obecnie : 301
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

Kolejny sukces świerzawskich wynalazców!

26cze2018
Kolejny sukces świerzawskich wynalazców!

W gronie dziesięciu najlepszych projektów w Ogólnopolskim Konkursie na Prototyp Wynalazku w ramach realizacji Projektu Edukacyjnego „Akademia Wynalazców im. R. Boscha” znalazły się dwa projekty ze świerzawskich szkół: „Łoże marzeń” - SP w Świerzawie i HAM Bracelet - SP w Sokołowcu. Ich autorami są: Joanna Domańska, Bartosz Pietrzak oraz Filip Smoleń z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świerzawie oraz Aleksandra Maciałek, Marcin Dominiak, i Hanna Furmanowska z SP w Sokołowcu. Obiema grupami opiekuje się Piotr Melnarowicz.

Tym razem uczniowie zaprojektowali i wykonali m. in. urządzenie służące do wyłączenia wszelkich pól elektro – magnetycznych krążących non stop wokół całego ciała podczas snu i nasycenia naszej przestrzeni różnymi aromatami ziół. Bransoletka zaś jest przeznaczona dla osób chorych na Alzheimera  i służy do pomocy w ich poszukiwaniu a także przypominaniu im ich danych osobowych.Swój pomysł FINALIŚCI KONKURSU prezentowali podczas uroczystej gali na Politechnice Wrocławskiej.
Akademia ma na celu rozbudzenie wśród młodych ludzi zainteresowania przedmiotami ścisłymi i zachęcenie ich do kreatywnego myślenia.
GRATULUJEMY SUKCESU!

Dodano przez:

Liczba ocen:  4 Średnia ocena:  6.0 Oceń: 

Komentarze(0)