Kultura

„W szale twórczym”, czyli Kurs rysunku i malarstwa II

24maj2018
„W szale twórczym”, czyli Kurs rysunku i malarstwa II

Kurs rysunku i malarstwa II stanowi kontynuację zajęć zapoczątkowanych w ubiegłym roku. Co tydzień w Centrum Kultury jego uczestnicy doskonalą swoje umiejętności osiągając coraz wyższy poziom twórczy. Coraz więcej osób uprawia sztukę również w domu. Nie będzie przesadą określenie ich „lokalnymi artystami”.


Nasi artyści szczególnie ukochali malarstwo. Zabawa kolorem daje naprawdę dużo radości, a efekty coraz większą satysfakcję z pracy. W ostatnim czasie, niczym studenci Akademii Sztuk Pięknych starannie pracują nad kopiami słynnych obrazów. Możemy poszczycić się wspaniałymi reprodukcjami dzieł m.in. Vincenta van Gogha, Jana Vermeera, Pablo Picasso oraz rodzimych artystów – Tamary Łempickiej, Jana Stanisławskiego czy Zdzisława Beksińskiego. Na co dzień można je oglądać w Centrum Kultury przy ul. Jeleniogórskiej 58, a w czerwcu na „wielkiej” wystawie podsumowującej całokształt działań.
Grupa jest bardzo zróżnicowana wiekowo – najmłodszy uczestnik jest uczniem szkoły podstawowej, najstarszy emerytem. Mimo to wszyscy świetnie się dogadują i w miłej atmosferze spędzają czas.
Zagadnienia warsztatowe kryją coraz mniej tajemnic. Co ciekawe, nasi artyści zostali też specjalistami w złoceniu. Nauczyli się bowiem kłaść płatki metalu. Każdy miał za zadanie odpowiednio przygotować powierzchnię ramy wykonanej z surowego drewna, a następnie pozłocić ją lub posrebrzyć. Nie było to łatwe. Nad wszystkim jednak bacznie czuwa pani instruktor, która zawsze służy pomocą i dobrą radą.
Warsztaty są niezwykle urozmaicone – oprócz zajęć stacjonarnych odbywają się także zajęcia plenerowe oraz wyjazdowe. W styczniu uczestnicy kursu zwiedzili Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu – jedną z największych instytucji kultury w kraju, gdzie obejrzeli wystawę „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”. Była to pierwsza i jedyna w Polsce wystawa Kahlo i Rivery, wzbogacona o mało znany polski wątek w życiu malarzy. Prezentowane dzieła wzbudziły w odbiorcach wiele emocji.

Doskonałym pomysłem okazała się mini-biblioteka założona w ramach projektu. Osoby zainteresowane historią sztuki i malarstwa mogą tam znaleźć ciekawe pozycje, które są nieocenionym wsparciem w rozwijaniu pasji.

„Kurs rysunku i malarstwa II”  sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Dodano przez:

Liczba ocen:  2 Średnia ocena:  6.0 Oceń: 

Komentarze(0)

Galeria