Sport

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej

24kwi2012
Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej

Czegoś takiego jeszcze w naszej gminie nie było! W minioną sobotę w hali Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Świerzawie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej "OLD BOYS" o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa. Miłośnicy tego sportu mogli zobaczyć liczące się drużyny w kraju, w tym byłego Mistrza Polski Grunwald Poznań, a także KPR Świdnica, Olimpię Grodków, Łaziska Górne oraz pełniącego rolę gospodarza ZKS Górnik Złotoryja.

 

Wśród uczestników turnieju zabrakło szczypiornistów WKS Śląsk Wrocław, którzy w drodze do Świerzawy mieli niegroźny wypadek, który jednak nie pozwolił im na dojechanie na rozgrywki.

Kibice, którzy przybyli tego dnia do świerzawskiej hali sportowej na pewno się nie zawiedli. Wszystkie mecze rozgrywane były na najwyższym poziomie, a  zawodnicy, mimo miana "old boys", błyszczeli na parkiecie prezentując doskonałą formę fizyczną i wysokie umiejętności techniczne. Warto dodać, że wielu z nich grało niegdyś w piłkę ręczną zawodowo, także w drużynie reprezentacji naszego kraju.

 

Po emocjonujących i bardzo zaciętych meczach rozgrywanych systemem "każdy z każdym" zwyciężyła drużyna ZKS Górnik Złotoryja przed Łaziskami Górnymi i KPR Świdnica.

Poniżej wyniki poszczególnych meczów:

KPR Świdnica - Olimpia Grodków --18:8
ZKS Górnik Złotoryja - Łaziska Górne -- 16:13
Grunwald Poznań - Olimpia Grodków -- 9:10
KPR Świdnica - Łaziska Górne -- 8:12
ZKS Górnik Złotoryja - Olimpia Grodków -- 18:9
Grunwald Poznań - KPR Świdnica -- 12:16
Olimpia Grodków - Łaziska Górne -- 8:11
ZKS Górnik Złotoryja - KPR Świdnica --14:14
Grunwald Poznań - Łaziska Górne -- 15:15
ZKS Górnik Złotoryja - Grunwald Poznań -- 13:11
 

Podczas turnieju nie zapomniano o najmłodszych kibicach. Przygotowano dla nich słodycze oraz konkursy z cennymi nagrodami.

 

Turniej Piłki Ręcznej takiej rangi odbył się na terenie naszej gminy po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że szczypiorniści jeszcze nie raz odwiedzą gościnną Świerzawę i dostarczą kibicom sportowych emocji na najwyższym poziomie.

 

Organizatorzy dziękują sponsorom oraz wszystkim, którzy wsparli organizację turnieju.

Dodano przez:

Liczba ocen:  3 Średnia ocena:  5.0 Oceń: 

Komentarze(0)

Galeria